Jak działa numerologia chaldejska! Starożytne tajemnice ujawnione.

Jak działa numerologia chaldejska!

Starożytne tajemnice ujawnione.

numerologia chaldejska

numerologia chaldejska

Jak działa numerologia chaldejska!
Kilka faktów

numerologia chaldejska

Numerologia to mistyczna nauka o liczbach, która służy do interpretowania szczególnego znaczenia relacji między literami, cyframi, dźwiękami, muzyką, wydarzeniami, imionami, datami urodzenia, planetami i przepowiadaniem przyszłości. Spośród głównych metodologii, które były stosowane przez wieki, ważne jest, aby pamiętać, że podstawowe znaczenie i interpretacja liczb pozostają w dużej mierze takie same we wszystkich tych różnych metodologiach obliczeniowych, co zmienia technikę używaną do obliczeń.

Podstawy numerologii chaldejskiej

System pitagorejski

Jak działa numerologia chaldejska!

Podczas gdy metoda chaldejska jest uważana za matkę wszystkich systemów numerologicznych, w rzeczywistości numerologia wedyjska jest faktycznym początkiem numerologii chaldejskiej. System pitagorejski pojawił się dopiero po podbiciu Babilonii przez Aleksandra, a Grecy mieli dostęp do chaldejskich pism numerologicznych. Przyjrzyjmy się głębiej podstawowym pojęciom numerologii chaldejskiej.


Chaldejczycy byli starożytnymi ludźmi, którzy rządzili Babilonią w latach 625-539 pne. Dlatego system ten jest również znany jako system numerologii babilońskiej. Podstawą numerologii chaldejskiej jest to, że każda litera ma unikalną wibrację i ma przypisaną liczbę od 1 do 8 w oparciu o jej jakość energetyczną. Rozpoznaje zmiany energii, które zachodzą, gdy ty lub ktoś inny mówi lub myśli. Dźwięk osoby mówiącej pojawia się w wibracjach o różnych częstotliwościach, które wpływają na mówcę i osoby wokół niego. W tego rodzaju numerologii pojedyncze cyfry ujawniają zewnętrzną naturę osoby, podczas gdy podwójne cyfry opisują wewnętrzne cechy osoby.

System chaldejski wykorzystuje liczby 1-8. Liczba 9 nie jest używana w systemie, ponieważ jest uważana za świętą ze względu na jej połączenie z nieskończonością. Liczba 9 była święta nie tylko dlatego, że symbolizowała najwyższy poziom duchowych osiągnięć, ale także dlatego, że jej poziom twórczej energii był wyższy niż wszystkie inne liczby. Możliwe jest jednak, że liczba 9 będzie końcowym wynikiem tych obliczeń numerologicznych.

Chaldean Chart numerologia chaldejska

System chaldejski jest używany na imieniu, które dana osoba aktualnie używa, a niekoniecznie na nazwisku urodzenia, ponieważ jest to energia, która byłaby obecnie projektowana w codziennym życiu. Następnie każdej literze przypisuje się numer jeden do ośmiu, na podstawie chaldejskiego wykresu numerologicznego. System liczb chaldejskich przypisuje je na podstawie wibracji każdej litery, zamiast pozycji, jaką ma w alfabecie. Liczby są przypisane do liter alfabetu łacińskiego w następujący sposób:


Metoda Chaldejska

Zagłębia się w pewne niezwykle wnikliwe liczby oraz ich znaczenie i interpretację

numerologia chaldejska

System chaldejski rozpoznaje liczby 11, 22 i 33 jako liczby mistrzowskie. Numery główne nie są redukowane do pojedynczych cyfr. W systemie chaldejskim imię jednostki to jej osobowość społeczna i sposób, w jaki prezentuje się publicznie oraz energia, która się z tym wiąże. Imię wskazuje również na osobiste zainteresowania i zwyczaje danej osoby. Drugie imię to energia duszy i ujawnia prawdę o twojej wewnętrznej duszy i najgłębszych częściach ciebie. Drugie imię pokazuje ukryte talenty, pragnienia i to, do czego stara się Twoja dusza. Nazwisko związane jest z domowymi wpływami rodziny.

Chociaż możesz zastosować tę samą metodologię do daty i godziny urodzenia, miejsca urodzenia, aktualnego miejsca zamieszkania, numeru telefonu itd., Metoda Chaldejska zagłębia się w pewne niezwykle wnikliwe liczby oraz ich znaczenie i interpretację. Metodologia numerologii chaldejskiej koncentruje się na następujących głównych kombinacjach liczb:

  1. Pełne imię i nazwisko przy urodzeniu, aby ujawnić swój cel w życiu
  2. Obecna nazwa może zmienić naszą życiową drogę. Nie możemy zmienić naszej daty urodzenia, ale możemy zmienić nasze imię i nazwisko, a dzięki temu możliwe jest częściowe przeprogramowanie swojego przeznaczenia
  3. Samogłoski twojego nazwiska, aby odkryć swoje pragnienie serca
  4. Spółgłoski Twojego nazwiska, aby zrozumieć Twój Profil Osobowości
  5. Numery daty urodzenia Kształtuj swoje przeznaczenie
  6. Liczby mocy celu ujawniają twoje ostateczne możliwości w życiu
  7. Pinnacles ujawniają możliwości i otwarte drzwi
  8. Znaczenie liczb złożonych
  9. Rola numerów zgodności


Każda pojedyncza liczba, liczba złożona i liczba główna mają swoje znaczenie i znaczenie dla natury, osobowości i przeznaczenia jednostki. Spójrzmy, co oznaczają liczby 1-9:

Liczby Planeta Kolor Charakter
1 Słońce Złoty Reprezentuje silną mentalność zwycięzcy w celu osiągnięcia sukcesu. Osoby reprezentowane przez numer 1 są również bardzo kreatywnymi i perfekcjonistami. Nie lubią robić rzeczy sami i raczej zlecają swoją pracę innym
2 Księżyc Biały Ludzie reprezentowani przez cyfrę 2 są bardzo łagodni w sercu, emocjonalni, kreatywni i łatwo melancholijni. Główną siłą ludzi reprezentowanych przez cyfrę 2 jest to, że są dobrzy w czytaniu ludzi i rozumieniu ludzi. Mają silną empatię, ale często nie widzą pełnego obrazu.
3 Jowisz Żółty Ludzie reprezentowani przez numer 3 mają duży talent do strategicznego myślenia i są skoncentrowani na rozwoju, rozwoju i postępie w życiu. To wiele teorii, wiedzy, a ludzie, których reprezentuje cyfra 3, chcą robić wszystko sami. Często pojawiają się jako „jednoosobowa armia”, ponieważ chcą mieć kontrolę, aby mieć pewność, że wszystko jest zrobione perfekcyjnie.
4 Uran Niebieski Osoby reprezentowane przez cyfrę 4 chcą być wyjątkowi. Są dobrzy w myśleniu nieszablonowym i są pomysłowi jak urodzeni inżynierowie, naukowcy i wszelkiego rodzaju wynalazcy. Osoby reprezentowane przez autorytet numer 1 nienawidzą i często wchodzą w konflikt z władzami, ponieważ mają buntowniczy charakter
5 Merkury Zielony Osoby reprezentowane przez cyfrę 5 są urodzonymi mówcami, mają świetne umiejętności społeczne i są w stanie dogadać się ze wszystkimi. Nazywane również motylami społecznościowymi są dobre w nawiązywaniu znajomości i tworzeniu sieci. Numer 5 oznacza ruch, wigor, przyjaciele, komunikację i biznes.
6 Wenus Żółty Podobnie jak w elektryczności masz biegun plus i minus. Liczba 3 to plus, a liczba 6 to minus. Oznacza to, że cyfra 3 dotyczy robienia, a cyfra 6 otrzymywania. Cyfra 6 oznacza wygodę i domową atmosferę, dlatego 6 osób porusza się wolno i jest bardzo uparta. Choć wydają się bardzo czarujące i godne zaufania, w rzeczywistości są bardzo zręczne w manipulowaniu i wykorzystywaniu swojego uroku dla osobistych korzyści.
7 Neptun Biały Liczba 7 oznacza wgląd, szukanie głębszego sensu we wszystkim, dlatego 7 osób ma w swoim umyśle wiele głębokich myśli. Szukają głębszego sensu we wszystkim, nawet tam, gdzie go nie ma.
7 osób jest dobrych w zrozumieniu intencji ludzi stojących za ich działaniami i mają bardzo rozwinięte przeczucie.
8 Saturn Zielony Liczba 8 reprezentuje symbol wieczności, a tacy ludzie rodzą się, aby dokonać poważnej zmiany w świecie i stworzyć coś, co będzie trwać wiecznie i ogólnie ma tendencję do budowania rzeczy powoli i gruntownie. Często wydają się cyniczni i pragmatyczni, a także są bardzo praktyczni w swoim podejściu do życia w ogóle. Wielu ma bardzo ciężkie życie, które ma przygotować ich do radzenia sobie z wielką odpowiedzialnością. Dlatego wielu prezesów reprezentuje liczba 8.
9 Mars Czerwony Liczba 9 jest liczbą cienia liczby 0 i jest uważana za liczbę dosłownie wszystkiego. Liczba 0 to liczba niczego, a liczba 9 to liczba wszystkiego. Według starożytnej filozofii chaldejskiej wszystko jest niczym i nic jest wszystkim. Dlatego liczba 9 osób ma być egzekutorami karmy, sprawiedliwości i honoru. Tacy ludzie mają zobaczyć duży obraz życia.


Przeprowadziliśmy kompleksowe badanie różnych systemów liczbowych, pokazując wartości liczbowe przypisane w alfabecie łacińskim poniżej, co daje całościowy obraz tego, w jaki sposób systemy numerologiczne układają się razem:

Pismo łacińskie Metoda chaldejska Sefaria / hebrajski Metoda Pitagorasa
A 1 1 1
B 2 2 2
C 3 11/2 3
D 4 4 4
E 5 5 5
G 8 17/8 6
G 3 3 7
H 8 8 8
I 1 10/1 9
J 1 11/2 2
K 2 11/2 2
L 3 12/3 3
M 4 13/4 4
N 5 14/5 5
O 7 16/7 6
P 8 17/8 7
Q 1 19/1 8
R 2 20/2 9
S 3 21/3 1
T 4 22/4 2
U 6 6 3
V 6 6 4
W 6 6 5
X 5 15/6 6
Y 1 10/1 7
Z 7 7 8

Podziel się z nami swoją własną historią

Napisz swoją własną historię związaną z danym tematem na tej stronie!

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Nie kradnij tekstów z tej strony. Pomysł i opracuj własne teksty. Myślenie nie boli. :)